• září 2016 až únor 2017
  • 211 zobrazení
  • 0
  • 00
V uplynulém víkendu (sobota 23.5.2015) jsme se zúčastnily turnaje v Litoměřících - KALICH CUP.
Byl to pro nás poslední turnaj v této sezóně, tak jsme odjížděly s chutí si ještě zahrát pěkné zápasy.
První zápas jsme sehrály s družstvem Slovan Ústí nad Labem. V první čtvrtině zápasu jsme se jen zahřívaly na zápasovou teplotu. Od druhé čtvrtiny už byl vidět velký rozdíl, že naše holky už umí zahrát hezké basketbalové akce, samozřejmě když poslouchají své trenérky. A zápas jsme jednoznačně vyhrály 51:2.

K druhému zápasu jsme nastoupily proti Jordankám z LTM. Začátek zápasu nám opět nevyšel a první čtvrtina skončila 13:0!!! Holky se nemohly dostat do tempa, takže zápas byl po celý první poločas v režii Jordanek. V poločase jsme holky zahnaly do šatny a tam jsme si řekly co budeme hrát a do druhého zápasu nastoupily úplně jiné holky,než do úvodu zápasu. Bohužel náskok, který si Jordanky vybudovaly v první čtvrtině byl rozhodující a zápas jsme prohrály 20:29.

Poslední zápas byl s Keliškami z LTM, který jsme vyhrály o 8 bodů. Holky bojovaly o každý míč a bylo vidět, že chtějí zápas vyhrát. kdyby holky nezaspaly zápas s Jordankami, tak si vezeme zlatý medaile, takhle máme "jen" krásné stříbrné medaile.

Děkujeme rodičům za podporu na turnaji a v celé sezóně.

Jana a Cipí
  • 23.5.2015
  • 193 zobrazení
  • 0
  • 00
V sobotu 17.9.2016 od 15,00 a 17,00 naše děvčata U13 nastoupila ke svým prvním utkáním za hojné podpory rodičů.
Jak pro mne , tak pro holky to byl první start. Na soupeřky jsme doslova vletěli jak vosa na med a skoro k ničemu je nepustili a po 1. čtvrtině vedli 28:4. V poločase již bylo skóre 50:8 a 1.zápas zápas jsme zaslouženě vyhráli 87:28. Na začátku druhého utkání jsem holky upozornil , že druhý zápas nemusí být tak jednoznačný a také se tak stalo. V poločase jsme vedli 22:15 a na začátku druhého poločasu se soupeř dotáhl na rozdíl třech bodů 22:19. V oddechovém čase jsme si v poklidu vysvětlili, co a jak, hlavně bylo potřeba zklidnit naší největší posilu z Mostu Terezu Jenkeovou - Jenký ( celkem 52 bodů zní jasně) a po třech čtvrtinách již bylo skóre 39:19 a zápas jsme v poklidu dotáhli k druhému vítězství 52:35.
Pochvalu zaslouží všechny hráčky, co k utkání nastoupily a jak jsem řekl v závěru holkám, děkuji za obě utkání a rodičům za podporu.
P.s. Pegi, ten první zápas byl pro tebe, tak brzy tě čekáme.

• 00
Pokusím se krátce zhodnotit naše (vítězná) utkání v LTM (48:30 a 54:47).

Na utkání jsme se s Garym těšili. Ani jsme snad nepřemýšleli tolik nad výsledkem, jako nás zajímala hra, kterou předvede naše družstvo (t.j."Naděnky"+ naše kočky).

Předčily jste naše očekávání. Nebudu vypisovat jednotlivosti - bylo by toho příliš (toho hezkého :-).
Nádherné bylo vaše odhodlání, bojovnost, vůle, týmová práce. Jako třešínka na dortu byla vaše vítězství. Ještě jednou děkujeme ( i my potřebujeme motivaci a vaše chuť do hry jí je :-).

Možná, pokud si vybavíte některé situace ze hry, zkuste si je ještě jednou v duchu "projít", ty lepší si zafixujte a o těch, které se úplně nepovedly podle vašich představ popřemýšlejte, jak je vyřešit příště a co si k nim na tréninku vyzkoušet.
Zkuste se k těmto dvěma utkáním ještě v myšlenkách "vracet".

Rodičům děkujeme za rozvoz hráček a podporu - také pro nás důležité :-).

S díky všem, Dráža a Gary
  • 29.10.2016
  • 166 zobrazení
  • 0
  • 00
Parádní basketbalová tečka "Poslední koš" v roce 2016 se konala na Slunetě 18.12.
K vidění bylo mnoho úžasných vystoupení od baskeťaček a baskeťáků napříč všemi kategoriemi.
Děkujeme našim dívkám U12 a U13 za jejich mile-krásné sněhuláčské vystoupení a Jáje a Dráže za nácvik s dívenkama :) Za rok na Posledním koši se budeme těšit!!
Sluneta "C" trénink s rodiči aneb kdo si hraje nezlobí_2.12.2013

Herní nálada Slunety "C" po včerejším velkém turnaji dnes pokračovala, trochu v jiném duchu....., ale bojovnost všech přítomných se rozhodně nedá upřít :)
Dnes trenérky (Cipajs a Janička) pořádaly trénink Slunety "C" a nesměli na tomto tréninku chybět rodiče :)) Vskutku se nás na tomto Mikulášském tréninku sešlo na vzdory pracovnímu vytížení dospělých víc než dost a to bylo fajn.
Soutěžili dospělí proti svým dětem, společný trénink byl zakončen sámo zápasem v basketu, prostě se bojovalo do poslední vteřiny a kdo vyhrál..., to je přece jasný SPORT !!!! :)

Jsem ráda, že mé basketbalové boty vzbudily ohlas a byly nazvány "RETRO", tak to je hustý,ale asi pravidvý, hlavně si člověk uvědomí jak vlastně ten život utíká, ale rozhodně na dnešní hře to nebylo znát :))))) :))))) :)))))

Tož trenérkám děkujeme za dnešní nejen basketbalový večer,......jen malá vítka, příště Jani (Cipajse omlouvám pro svůj stav těhotenský) do trenek a makat s náma :))))
  • 2.12.2012
  • 143 zobrazení
  • 0
  • 00
Ti, co nedorazili na dívčí utkání U14 prohloupili, protože to bylo něco. V sobotu jsme přivítali doma Kralupy nad Vltavou a v neděli Spartu Praha.
Jak jsme předpovídali v sobotu jsme potvrdili roli favorita a zvítězili. Nechybělo moc a nadělili jsme zase pověstnou stovku. V zápase se na palubovku dostala všechna děvčata.
  • 00
Na medaile to nestačilo, přivezly jsme brambory…

V termínu 3. – 5. 5. proběhl festival kategorie dívek U12 v halách Lokomotivy Plzeň. Všechny naše zápasy jste mohli sledovat online na TV COM.

Na vrcholnou akci sezóny jsme s rodiči vyrazili v pátek v poledne.

Turnaje se účastnilo devět týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Sluneta byla nalosována do méně početné skupiny B, kde nás čekala celkem tři utkání.

Prvním soupeřem byla nám neznámá Jiskra Kyjov. Holky zahrály skvělý zápas, ve kterém dostaly velký prostor všechny hráčky z lavičky. Hráčky plnily pokyny, v obraně získaly spoustu míčů a chyby soupeře trestaly jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Zaslouženě jsme zvítězily 63:29. Nejlepší hráčkou utkání v dresu Slunety byla vyhlášena Eliška Salaková.

V sobotu byly na programu dva zápasy. Dopoledne jsme nastoupili (včetně asistenta Kamila) proti Tygrům z Prahy (pozdější vítěz celého festivalu). Věděli jsme, že obstát v tomto zápas nebude úplně jednoduché. Soupeř nás přehrál ve všech směrech. Byl vyšší, rychlejší, dravější, tvrdší, přesněji zakončoval. Praha je holt Praha 😊. Tygrům jsme podlehli 22:56. Nejlepší hráčkou Slunety byla tentokrát Elíza (Eliška Pechanová), která na hřišti předvedla neskutečně bojovný a obětavý výkon .

Odpoledne jsme očekávali (očekával to i Kamil) mnohem vyrovnanější utkání s celkem Klatov. Věděli jsme, že pokud chceme být druhé ve skupině, musíme vyhrát. Jako motivaci jsme holkám slíbili večeři v místní pizzerii. První poločas byl skvělý. Vedli jsme už o 15 bodů. Vše vypadalo výborně, ale….po přestávce nastala mizérie. Absolutní výpadek z naší strany. Nedařilo se nám vůbec nic. Naopak, holky dělaly chyby jako v přípravce, soupeř nám bral jeden míč za druhým a z našeho náskoku pomalu, ale jistě ukrajoval bod po bodu. Holky nám připravily opravdu infarktovou koncovku. Celkem jasný zápas dospěl do pětiminutového prodloužení, ve kterém nám chyběli dvě již vyfaulované hráčky. Byly to chvíle plné emocí, slz, křiku, beznaděje. Pro holky to bylo něco nového. Atmosféra byla neskutečná a některé hráčky měly problém se vyrovnat s prostředím a soustředit na svůj a týmový výkon. Nemůžeme jim to mít za zlé. Jsou to ještě holčičky, které se potřebují vyhrát a naučit se pracovat se svou hlavou. Po své chybě ji nesklopit. Naopak, zatnout zuby a udělat vše proto, abych tu chybu vzápětí napravila. V posledních vteřinách se nám podařil mírný náskok, který jsme udrželi do konce a po nervydrásajících okamžicích jsme se mohli radovat z vítězství 72:67. Naši nejlepší hráčkou bylo Pivíčko (Barča Chmelinová). Díky rodičům v hledišti jsme se dozvěděli o chybě stolku, kdy naše body připsaly soupeři. Informaci jsme pak ještě ověřovali z přenosu na TV COMU. Chyba stolku se potvrdila a k prodloužení vůbec nemělo dojít. V zápase jsme tabuli bohužel nevěnovali tolik pozornosti a tuto chybu jsme včas nepodchytili. Nic to nemění na tom, že prodloužení jsme vůbec neměli připustit. Bohužel i to se stává...

V neděli po snídani jsme šli do boje o bronzové medaile. Soupeřem byla hratelná Slovanka Praha. Dokázali jsme to, co v předchozím utkání Klatovy. Zvládli jsme smazat náskok soupeře, který v první půli vyšplhal na dvacetibodový rozdíl. Během poločasové přestávky jsme holky zklidnili, dodali jim klid, rozvahu, naději na vítězství. Ve třetí části se holkám dařilo, bylo na nich vidět, jak moc chtějí mít medaili na krku. Dokázali jsme se dostat na rozdíl šesti bodů. To bohužel bylo naše maximum. I když nás soupeřky nakonec porazily o patnáct bodů 55:40, holky nám a především sobě dokázaly, že mají vnitřní sílu. A i když to tentokrát nestačilo, do dalších zápasů a hlavně do života to byla obrovská zkušenost. Za výbornou práci na hřišti byla nejlepší hráčkou malá Ryska (Kárka Ciprová).

Z Plzně jsme na Slunetu sice přivezly nepopulární bramborové místo, ale….také spoustu pozitivních a krásných zážitků, nezapomenutelných basketbalových okamžiků na které budeme dlouho vzpomínat. Jako třeba na ten, že naše Eliška Salaková byla opět vybrána do ALL STARS týmu turnaje.

Děkujeme opět skvělým rodičům, a hlavně plzeňským organizátorům celé akce. Turnaj byl opravdu výborně připravený, s ničím nebyl problém. Bylo myšleno na všechno, včetně detailů. Ceny, nebo vyhlášení nejlepších hráček hned po každém utkání, kdy nejlepší hráčka obdržela čokoládu. Zápasy o medaile byly živě komentovány, před zápasem byly holky jmenovitě vyvolány. Jsou to takové maličkosti, které potěší a rozzáří oči malých basketbalistek. Stejně jako online přenosy zápasů. Toho využijeme ke zpětné vazbě, kdy se s děvčaty na jednotlivé zápasy podíváme. Ony se konečně uvidí v akci a možná některým dojde, že to, co jim vyčítáme opravdu dělají a konečně si dají říct.