U12 Festival v Plzni *3.5. až 5.5.2019*

Název

Popis

Na medaile to nestačilo, přivezly jsme brambory…

V termínu 3. – 5. 5. proběhl festival kategorie dívek U12 v halách Lokomotivy Plzeň. Všechny naše zápasy jste mohli sledovat online na TV COM.

Na vrcholnou akci sezóny jsme s rodiči vyrazili v pátek v poledne.

Turnaje se účastnilo devět týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Sluneta byla nalosována do méně početné skupiny B, kde nás čekala celkem tři utkání.

Prvním soupeřem byla nám neznámá Jiskra Kyjov. Holky zahrály skvělý zápas, ve kterém dostaly velký prostor všechny hráčky z lavičky. Hráčky plnily pokyny, v obraně získaly spoustu míčů a chyby soupeře trestaly jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Zaslouženě jsme zvítězily 63:29. Nejlepší hráčkou utkání v dresu Slunety byla vyhlášena Eliška Salaková.

V sobotu byly na programu dva zápasy. Dopoledne jsme nastoupili (včetně asistenta Kamila) proti Tygrům z Prahy (pozdější vítěz celého festivalu). Věděli jsme, že obstát v tomto zápas nebude úplně jednoduché. Soupeř nás přehrál ve všech směrech. Byl vyšší, rychlejší, dravější, tvrdší, přesněji zakončoval. Praha je holt Praha 😊. Tygrům jsme podlehli 22:56. Nejlepší hráčkou Slunety byla tentokrát Elíza (Eliška Pechanová), která na hřišti předvedla neskutečně bojovný a obětavý výkon .

Odpoledne jsme očekávali (očekával to i Kamil) mnohem vyrovnanější utkání s celkem Klatov. Věděli jsme, že pokud chceme být druhé ve skupině, musíme vyhrát. Jako motivaci jsme holkám slíbili večeři v místní pizzerii. První poločas byl skvělý. Vedli jsme už o 15 bodů. Vše vypadalo výborně, ale….po přestávce nastala mizérie. Absolutní výpadek z naší strany. Nedařilo se nám vůbec nic. Naopak, holky dělaly chyby jako v přípravce, soupeř nám bral jeden míč za druhým a z našeho náskoku pomalu, ale jistě ukrajoval bod po bodu. Holky nám připravily opravdu infarktovou koncovku. Celkem jasný zápas dospěl do pětiminutového prodloužení, ve kterém nám chyběli dvě již vyfaulované hráčky. Byly to chvíle plné emocí, slz, křiku, beznaděje. Pro holky to bylo něco nového. Atmosféra byla neskutečná a některé hráčky měly problém se vyrovnat s prostředím a soustředit na svůj a týmový výkon. Nemůžeme jim to mít za zlé. Jsou to ještě holčičky, které se potřebují vyhrát a naučit se pracovat se svou hlavou. Po své chybě ji nesklopit. Naopak, zatnout zuby a udělat vše proto, abych tu chybu vzápětí napravila. V posledních vteřinách se nám podařil mírný náskok, který jsme udrželi do konce a po nervydrásajících okamžicích jsme se mohli radovat z vítězství 72:67. Naši nejlepší hráčkou bylo Pivíčko (Barča Chmelinová). Díky rodičům v hledišti jsme se dozvěděli o chybě stolku, kdy naše body připsaly soupeři. Informaci jsme pak ještě ověřovali z přenosu na TV COMU. Chyba stolku se potvrdila a k prodloužení vůbec nemělo dojít. V zápase jsme tabuli bohužel nevěnovali tolik pozornosti a tuto chybu jsme včas nepodchytili. Nic to nemění na tom, že prodloužení jsme vůbec neměli připustit. Bohužel i to se stává...

V neděli po snídani jsme šli do boje o bronzové medaile. Soupeřem byla hratelná Slovanka Praha. Dokázali jsme to, co v předchozím utkání Klatovy. Zvládli jsme smazat náskok soupeře, který v první půli vyšplhal na dvacetibodový rozdíl. Během poločasové přestávky jsme holky zklidnili, dodali jim klid, rozvahu, naději na vítězství. Ve třetí části se holkám dařilo, bylo na nich vidět, jak moc chtějí mít medaili na krku. Dokázali jsme se dostat na rozdíl šesti bodů. To bohužel bylo naše maximum. I když nás soupeřky nakonec porazily o patnáct bodů 55:40, holky nám a především sobě dokázaly, že mají vnitřní sílu. A i když to tentokrát nestačilo, do dalších zápasů a hlavně do života to byla obrovská zkušenost. Za výbornou práci na hřišti byla nejlepší hráčkou malá Ryska (Kárka Ciprová).

Z Plzně jsme na Slunetu sice přivezly nepopulární bramborové místo, ale….také spoustu pozitivních a krásných zážitků, nezapomenutelných basketbalových okamžiků na které budeme dlouho vzpomínat. Jako třeba na ten, že naše Eliška Salaková byla opět vybrána do ALL STARS týmu turnaje.

Děkujeme opět skvělým rodičům, a hlavně plzeňským organizátorům celé akce. Turnaj byl opravdu výborně připravený, s ničím nebyl problém. Bylo myšleno na všechno, včetně detailů. Ceny, nebo vyhlášení nejlepších hráček hned po každém utkání, kdy nejlepší hráčka obdržela čokoládu. Zápasy o medaile byly živě komentovány, před zápasem byly holky jmenovitě vyvolány. Jsou to takové maličkosti, které potěší a rozzáří oči malých basketbalistek. Stejně jako online přenosy zápasů. Toho využijeme ke zpětné vazbě, kdy se s děvčaty na jednotlivé zápasy podíváme. Ony se konečně uvidí v akci a možná některým dojde, že to, co jim vyčítáme opravdu dělají a konečně si dají říct.